Tiskové zprávy

Nominujte Alej roku 2019 s muzikálovou hvězdou Petrou Vojtkovou. Čas zbývá do konce října

OLOMOUCKÝ KRAJ – Spolek Arnika hledá už podeváté nejkrásnější alej České republiky a letos si k tomu přizvala herečku Petru Vojtkovou z připravovaného muzikálu Tarzan. Nominace z Olomouckého kraje zatím chybí. Petra Vojtková s Arnikou proto vyzývají, aby všichni milovníci přírody nominovali své oblíbené aleje a stromořadí na webu www.alejroku.cz. Stačí poslat fotografii a krátký příběh nebo popis. O vítězné aleji se bude hlasovat od listopadu do konce prosince letošního roku.

„Zúčastněte se Aleje roku. Tomu, kdo soutěží, držím palce. Hlasujte nebo nominujte na www.alejroku.cz a buďte v souladu s přírodou jako my,“ říká nová patronka ankety Petra Vojtková. 

Přípravy muzikálu Tarzan v Divadle Hybernia jsou v plném proudu, přesto si představitelka hlavní postavy Jane našla čas a natočila pro Alej roku krátký pozdrav:

https://www.facebook.com/arnika.org/videos/382174276038535/   

Zatím nejvíce nominací lidé poslali z Jihočeského kraje (3), Pardubického (2) a Plzeňského kraje (2). Po jedné dorazily z Jihomoravského kraje a z Prahy. Z ostatních krajů nominace zatím chybí.

Nezáleží, zda jde o aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladinké, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. Stejně jako v minulých letech může o vítězství aleje rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

„Na divadle jsou kulisy jen umělým doplňkem celku. Když jsem unavená, potřebuji přírodu. Aleje v průběhu roku promění tolik barev, že se tato krása nedá popsat slovy. Když se slunce svými paprsky dotkne jejich listů a díky větru se zachvějí, vzniká nádherné spojení přírodních úkazů. A když se má ruka dotkne kmene, cítím nabíjející sílu věků. Aleje či druhy ovocných stromů beru jako povinnost chránit nebo o ně pečovat,“ uzavírá Vojtková.

Po ukončení hlasování Arnika začátkem ledna vyhlásí nejoblíbenější alej celé České republiky a vítězná stromořadí v jednotlivých krajích. Na autora vítězné nominace čeká jako hlavní cena let balonem od Lucky Balon a poukazy na fotoslužby od FotoŠkoda. Všech devět patronů ankety mezitím zvolí nejkrásnější fotografii, jejíž autor se může těšit na zrcadlovku značky Canon.

Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ


Arnika

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s