O projektu

Co je to odkazník? Takto jsem si dovolil nazvat své agregátory odkazů. Jde tedy o ručně editovaný agregátor odkazů na informace třetích stran.

Co je to agregátor? Wikipedie to vidí asi takto: „Agregátor je označení pro webovou stránku či počítačový software, který shromažďuje jeden typ informace z různých zdrojů. Agregátory mohou fungovat na manuální či automatické bázi a mohou uživateli předkládat jak konečný obsah, tak výsledky vyhledávání na jiných stránkách.“

Hanácké střípky a nový projekt Svět v odkazech jsou ručně připravované odkazníky publikované na sociálních sítích Twitter a Facebook.

Historie projektu Hanácké střípky začala již před mnoha lety. Napřed se zprávy z prostějovského regionu objevovaly na blogu autora (Pavel D. F. Hrubý), pak následoval web Projektů pro Prostějov a následně samostatný webový projekt Střípky z regionu provozovaný pod redakčním systémem Drupal (vše je již mimo provoz).

Zde na tomto blogu pokračoval projekt regionálním blogem HaStrMan, z něhož byl nakonec zachován vlastní obsah v redakčním systému WordPress (blog běží na webu WordPressu, proto jste při startu projektu Hanáckých střípků přesměrováni).

Projekt Hanácké střípky se nyní nachází v novém pojetí. Skládá se z těchto částí:

  • Olomoucká aglomerace (profil na Twitteru) – odkazník na nejrůznější články, události a vybraná zpestření orientovaná (nejen) na region Olomoucké aglomerace (dostupné i v případě, že nejste na Twitteru registrováni)
  • Střípky z regionu (stránka na Facebooku) – odkazník na vybrané dění v regionu Olomoucké aglomerace
  • Titulka (tento blog na webu WordPressu) – články, které v odkazech předchozích dvou částí projektu původně chyběly (odkazy na ně se přenášejí do Twitterového profilu Olomoucké aglomerace)

Projekt Svět v odkazech je ručně připravovaný odkazník na zajímavé články o naší zemi, světě, historii, víře a vesmíru. Běží na Twitteru, takže je dostupný i pro neregistrované uživatele.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, použijte náš formulář pro odeslání zprávy autorovi.

Chybí vám nějaký zdroj? Požádejte o jeho přidání stejným formulářem.